1. Home
  2. About Us
  3. Hakkımızda: Turkey
  4. Methodology Turkey

Methodology Turkey

Kullandığımız Yöntemler Hakkında

Ülke içi uzmanlığa sahip endüstri bilgileri

Küresel çaptaki varlığımızla, endüstri uzmanlığımızla, derin araştırma deneyimimizle zorlu dünya pazarlarını bilgi toplayarak ve yüksek kalitede analizler gerçekleştirerek anlamlandırabiliyoruz.

Yerel çapta yayınlanmış en iyi bilgileri topluyoruz. Şirketler ve kuruluşlarla kendi anketlerimizi ve röportajlarımızı yapıyoruz. Verilerdeki boşlukları dolduruyor, konulara açıklık getiriyor, farklı kaynaklar arasındaki dengeyi yakalıyor ve uzman görüşlerini bir araya getiriyoruz.

Böylece bir kategorinin boyutu ve biçimine dair görüş birliği oluşmuş oluyor. Bizler de buna pazar performansı ve gelecekteki potansiyel üzerine yapılan bağımsız analizleri ekliyoruz. Tüm dağıtım kanallarını ve tüm ilgili ürünleri, hizmetleri ve markaları da toplam pazarın tutarlı bir tablosunu sunma amacıyla sürece dahil ediyoruz.

Her bir çalışma uzman bir endüstri ekibi ile her ülkeden raporda bulunan analiz uzmanları ağımız tarafından idare edilmektedir. Bu işbirlikçi yaklaşım, çalışmalarımızın tüm ulusal pazarların yerel niteliklerini yansıtmakla birlikte, aynı zamanda tutarlı bir uluslararası görüş sunduğu anlamını taşımaktadır.

Ülke içi araştırmacılarımız, dünyanın her yerindeki ofislerimizde görev alan ülke ve bölge analiz uzmanları tarafından yönetilmektedir. Her ülkedeki analiz uzmanlarıyla yakından çalışarak, her birinin en iyi uygulamalarımız konusunda birer uzman olduğundan emin oluyoruz. Bu uygulamalar: mağaza kontrolleri, ikincil kaynak masası araştırması, ticaret anketleri oluşturma ve ticaret röportajları yapma, şirket ve pazar analizleri, veri tahminleri ve öngörüler ve açık, verimli raporlar, sunumlar ve makaleler yazmaktır.

Tüm ülkelerde bulunan analiz uzmanlarını sahada çalıştırmak fazladan iş yüküne ve maliyete neden olmaktadır. Aşağıdakilerin kullanımını kapsayan yüksek kalite yaklaşımını sürdürmek, her sene büyük bir yatırım yapılmasını gerektirmektedir:

  • Yerel dillerde akıcılık
  • En iyi kaynaklara fiziki yakınlık
  • Yerel endüstri irtibatlarıyla doğrudan ilişki kurabilme
  • Her bir ülkedeki ürünlerin ve hizmetlerin reklamlarının nasıl yapıldığı, nasıl pazarlandıkları ve tüketildikleri konusunda bilgiye sahip olma
  • Her bir yerel tüketici ve iş kültürü konusunda gerçek bir anlayışa sahip olma

Uzman küresel endüstri ekipleri araştırma sürecinin her bir aşamasının sonuçlarını bir araya getirir. Tüm yerel analiz uzmanlarıyla yakın bir şekilde çalışır ve küresel düzeydeki endüstri oyuncuları ve kanaat oluşturma mekanizmalarıyla sürekli diyalog halindedir.

Her yıl yürütülen araştırma programlarımız, en son pazar eğilimlerinin ve endüstri olaylarının izini sürer. Bu sayede verilerimizi ve öngörülerimizi test eden ve güncelleyen daimi tazelikte veri girdileri sağlanır ve değişmekte olan yerel ve küresel pazarlara ayak uydurmak üzerine olan bulgularımız daha da gelişir.

Pazar araştırması ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi edinmek için hemen bugün bizimle iletişime geçin.

Kullandığımız

Yöntemler Hakkında

Daha Fazla Bilgi Edin

Bize Ulaşın

DUBAI

Tel: +971 4 372 4363

Info-MENA@euromonitor.com

LONDON

Tel: +44 20 7251 8024

info@euromonitor.com

Diğer Ofisler

PASSPORT

Sektörlor ülkeler ve tüketiciler için küresel araştirma veritabanı

DAHA FAZLA BILGI EDIN​​

EUROMONITOR CONSULTING

Ayrıcalıklı ihtiyaca özel ticari araştirmalar

DAHA FAZLA BILGI EDIN

MARKET RESEARCH REPORTS

Tüm kuruluşlar için pazar araştırması raporları

DAHA FAZLA BILGI EDIN​​

RESEARCH MONITOR

Ticari referans veritabanımız

DAHA FAZLA BILGI EDIN​​